ACI Teknolojisi:

Güvenilir ve uzun ömürlü aşırı gerilim koruması sağlar.

Gündelik yaşantımızda elektronik cihazlardan vazgeçmeyi düşünmek bile artık mümkün değil. Özellikle endüstriyel ortamlarda güvenilir bir enerji beslemesi mutlak bir gereksinimdir. Burada aşırı gerilimler söz konusu olduğunda bu yüke sadece cihazlar maruz kalmaz: Bütün besleme sisteminin kesilmesi mümkün olabilir. Bu durum işletme, veri ve üretim kayıpları sebebiyle yüksek ekonomik zararlara neden olmaktadır.

Elektronik cihaz kullanımının artarak yaygınlaşması bu riske artırıyor çünkü daima daha karmaşık bir besleme ağını beraberinde getiriyor. Elektronik cihazlar da daha kompakt hale geliyor. Bu, elektrik şebekesindeki dalgalanmalara karşı daha fazla hassasiyetle neticelenir.

Sistemleri bu gibi kesintilere karşı korumak için aşırı gerilim koruma cihazları mevcuttur. Bunlar prensip olarak ilave bir harici ön sigorta gerektirmektedir. Bu nedenle, elektrik panolarında halihazırda sınırlı olan alan daha fazla zorlanır. Azami 0,5 metrelik standartlara uygun kablo bağlantısını sağlamak bile harici ön sigorta nedeniyle zordur.

DEHN tarafından yeni geliştirilen ACI Teknolojisi sizin için tüm bu sorunlara yönelik inovatif bir çözüm sunmaktadır. ACI (Advanced Circuit Interruption) özellikli koruma modüllerimizde, önleyici içine bir şalter-kıvılcım aralığı kombinasyonu entegre edilmiştir. Bu sayede harici bir ön sigorta gereksiz hale gelmektedir.

Bunun sizin için anlamı şunlardır:

* Elektrik panosunda daha fazla alan,

* montaj sırasında daha fazla esneklik ve

*güvenilir sistem koruması.

ACI ürün ailesine git

ACI en yüksek seviyede korumayı ifade eder

Yeni ACI Teknolojimiz harici ön sigorta kullanımını gereksiz kılmaktadır. Koruyucu modüllerin içinde yer alan şalter-kıvılcım aralığı kombinasyonu ile bu mümkün. Gerekli aşırı gerilim korumasını ön sigorta ile birleştirir. Elektrik arkı söndürme bölmesine hareket eder etmez akım kesilir. Bu sırada aşırı gerilim palsı sadece daima yeterli boyutlandırılmış en dar noktadan yönlendirilir.

Bu işlem yaygın sigortalardan daha hızlı olmasıyla, aynı zamanda bağlı kablolar kısa devre durumunda önemli ölçüde daha az yüke maruz kalır. Bu sayede kullanılan iletken kesiti önleyici tipine göre 16 ila 6 mm2 CU değerine düşürülebilir.

 

Tüm avantajlar bir arada

DEHN Icon dimensionierungssicher

Kompakt dizayn

Harici ön sigorta gerektirmez. Böylece boyutlandırma sırasında hatalar ile artık karşı karşıya kalınmaz.

Icon Normgerecht

Standartlara uygun

Entegre şalter-kıvılcım aralıkları sayesinde bir hattan tasarruf edersiniz. Neticede 0,5 m azami uzunluğa uymak daha kolay hale gelir.

DEHN Icon platzsparend

Yer tasarrufu sağlar

Harici ön sigortanın gereksiz hale gelmesiyle elektrik panosunda daha fazla alan kazanımından ve boş alandan yararlanabilirsiniz.

DEHN Icon komfortabel

Konforlu

Elektrik panosunda daha fazla yer ve daha az hat sayesinde güvenli ve konforlu bir montaj işleminden faydalanabilirsiniz.

DEHN Icon langlebig

Uzun ömürlü

ACI modüllerinin teknik nitelikleri kaçak akımları önler ve bunun sonucunda sistemleriniz için uzun ömürlü koruma sağlar.

DEHN Icon zuverlässig

Güvenilir

ACI modülleri özellikle uzun ömürlü olup maksimum sistem kullanılabilirliği için sisteminizdeki kesinti sürelerini düşürür.

Rahat olun! DEHN ACI Teknolojisi iş başında.

Ön sigortanın zaman harcayan boyutlandırmasını unutun! ACI Teknolojili Tip 1 ve Tip 2 önleyici türlerimiz entegre bir şalter-kıvılcım aralığı kombinasyonuna sahiptir. Bu sayede hatalar azaltılır, esnek montaj sağlanır ve sistem kullanılabilirliği yeni bir seviyeye çıkarılır. Bunu DEHN'in "Sorun-Yok-Prensibi" olarak ifade ediyoruz.

 

İndirilenler

Buradan ACI Teknolojisi hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

White Paper ACI technology An innovative device concept for SPDs .pdf 2.2 MB

ACI teknolojimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

ACI teknolojisi hakkındaki sorularınızı yanıtlamak için sabırsızlanıyoruz. Bizi +90 541 874 85 04 numaralı telefondan arayın veya bir e-posta yazın. Sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz!

[email protected]  +90 541 874 85 04