DEHNconcept Planung von Blitzschutzsystemen
DEHNconcept planlama servisi

Yıldırımdan korunma sistemlerinin planlanması

Projeleriniz için DEHN mühendislik bilgi birikimi

Zamandan tasarruf edin - Bir sonraki projeniz için yıldırımdan korunma ve toprak terminasyon sistemini planlayalım.

Dürüst olalım, zaman her zaman kısadır... Peki ya planlamanın bazı kısımlarını dışarıdan temin edebilseydiniz?

Artık yapabilirsiniz!

DEHNconcept ile koruma konseptinizi bitmiş bir modül olarak alırsınız. Dokümantasyon için tüm planlama belgelerini açık bir şekilde edinirsiniz - buna ek olarak, proje görüşmelerinde ve yerinde randevularda sektöre ve ülkeye özgü özellikleri açıklığa kavuştururuz. Bu sayede projenizdeki yıldırımdan korunma ve toprak terminasyon sistemi için en uygun çözümü bulabilirsiniz.

 Eksiksiz bir yıldırımdan korunma ve topraklama konsepti aşağıdaki unsurlardan oluşur:

  • Harici yıldırımdan korunma sisteminin planlanması
  • Yeni ve mevcut binalar için toprak sonlandırma sistemlerinin planlanması
  • Aşırı gerilim koruma konseptinin geliştirilmesi
  • IEC 62305'e göre risk analizi
  • Lazer tarama kullanarak mevcut sistemlerin dijitalleştirilmesi
  • Trafo merkezlerinin topraklama iletkeni kesitlerinin boyutlandırılması
  • Yerinde ziyaretler ve proje görüşmeleri

 Bireysel teklifinizi şimdi isteyebilirsiniz. Tüm koruma konseptini biz geliştiriyoruz ve planlamayı bitmiş bir modül olarak teslim alıyorsunuz.

Sisteminiz için her zaman doğru koruma konsepti

Planlamayı kolaylaştırın - DEHNconcept kullanın. Tüm detayları burada bulabilirsiniz.

İndirilenler

DEHNconcept ücrete tabi bir uygulamadır. Projeniz için bireysel bir teklif hazırlamaktan mutluluk duyacağız. Formu açmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanın, ardından formu doldurun ve bize gönderin.

Contact

Sorunuz var mı? Bize Ulaşın

DEHN Türkiye

Telefon: +49 9181 906 1750

Referans projeler

10 yılı aşkın süredir çeşitli projeler ve sektörler için yıldırım ve aşırı gerilim koruma sistemleri planlıyoruz. İşte bazı örnekler.

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Aramanızı dört gözle bekliyoruz.

Solarpark Griechenland

Yunanistan: Serbest alan PV sistemi

Serbest alan PV sistemleri maliyet açısından yoğun sistemlerdir. İyi bir yatırım getirisi elde etmek için sürekli kullanılabilirlik sağlanmalıdır. Etkili bir yıldırımdan korunma sistemi, yıldırım çarpmasından kaynaklanan arızaları önler. Bu nedenle, izole edilmiş bir harici yıldırımdan korunma sistemi de bu durumda sıklıkla kullanılır.

Yunanistan'daki bu serbest saha sistemi için hava sonlandırma çubukları ve yalıtımlı ara parçalar içeren izole bir yıldırımdan korunma sistemi planladık.

Pumpstation Geyen

Almanya: Geyen, pompa istasyonu

Açık kırsal alanda bulunan boru hatlarına sahip tesislerin ve sistemlerin münferit parçaları için izole bir yıldırımdan korunma sistemi kurulması da tavsiye edilir.

Geyen'deki (Almanya) pompa istasyonunda, aydınlatma akımını potansiyel olarak patlayıcı alanların dışına yönlendirmek için HVI güç İletkenleri kurulmuştur. Bu önlem, sistemi önemli ölçüde daha güvenli hale getirmiştir.

Rechenzentrum Darmstadt

Almanya: Darmstadt, bilgisayar merkezi

Bilgisayar merkezlerinde kullanılabilirlik en yüksek önceliğe sahiptir. Yalıtılmış bir harici yıldırımdan korunma sistemi, tesisata yıldırım akımları girmediği için ekipmanın zarar görme riskini önemli ölçüde azaltır.

Darmstadt'taki (Almanya) bilgisayar merkezinin yıldırımdan korunma sistemi, HVI İletkenli bir ağ sisteminden oluşmaktadır.

Open Grid Europe Verdichterstation Werne

Almanya: Werne, kompresör istasyonu

Kıvılcım çıkarmayan bir yıldırımdan-korunma-konsepti, potansiyel olarak patlayıcı atmosfere sahip endüstriyel tesislerde hayati önem taşır. Bu, izole edilmiş bir harici yıldırımdan korunma sistemi ile sağlanır.

Open Grid Europe'un Werne'deki (Almanya) kompresör istasyonu için böyle bir izole yıldırımdan korunma sistemi planladık.

back to top