DEHN protects the windenergy
DEHN rüzgar türbinlerini koruyor

Doğrudan yıldırım çarpması ve geçici dalgalanmalar durumunda koruma

Yıldırımın rüzgar türbinlerine çarpma olasılığı özellikle açıkta bulunmaları, yükseklikleri ve karmaşıklıkları nedeniyle yüksektir.

Yıldırım çarpmaları genellikle önemli maddi ve ekonomik hasara neden olduğundan, türbinlerinizin korunması önemlidir. Temel amaç, yıldırımın rotor kanatlarına, yataklara ve elektrik sistemlerine zarar vermesini önlemektir. Hem karadaki hem de açık denizdeki rüzgar türbinleri için kalıcı kullanılabilirlik en önemli önceliktir.

Planlama ve yürütme konusunda daha fazla destek

DEHN Test Merkezi'nden, planlama yazılımımızdan ve planlama hizmetlerimizden yararlanın veya DEHN Akademi'deki bilgi birikimimizden faydalanın.

Sisteminiz için çok özel, özelleştirilmiş bir çözüme ihtiyacınız varsa, lütfen bizimle iletişime geçin. Birlikte size özel bir koruma konsepti tasarlayabiliriz.

DEHN güvenlik ekipmanları portföyü

 

Sisteminizi koruyun - Teknik olarak son derece gelişmiş DEHNshort koruma sistemi ile ark hatalarını sıkı bir şekilde kontrol altına alabilir ve arıza süresini minimumda tutabilirsiniz.

Çalışanlarınızı koruyun - Optimum DEHNcare kişisel koruyucu ekipman ve çalışma için uygun güvenlik cihazları sağlayarak çalışanlarınızı güvende tutabilirsiniz.

Ark hatası koruması = sistem kullanılabilirliği

Ark hatası koruma sistemi DEHNshort, 110 kA - 690V'a kadar şalt tertibatları için güvenilir koruma sağlar. Modüler sistem, eldeki montaja uyacak şekilde ayrı ayrı yapılandırılır. Sadece birkaç milisaniyelik ark hatası söndürme süreleri ile piyasadaki en hızlı koruma sistemlerinden biridir.

Ark hatalarının en yaygın nedenleri şunlardır;

  • şalt düzeneği̇ üzeri̇nde çalışırken yapılan hatalar
  • kirlilik
  • unutulmuş aletler gibi yabancı nesneler
  • montaja girmenin yolunu bulan hayvanlar

Bu, en modern şalt tertibatlarında bile her zaman bir risk olduğu anlamına gelir.

Bir ark hatası koruma sistemi size güvenlik ve mümkün olan en yüksek sistem kullanılabilirliğini sunar.

Güvenli servis ve bakım çalışmaları

Elektrik sistemleri üzerinde çalışmak son derece zordur. Çalışanlarınız her zaman son derece konsantre ve çok dikkatli olmak zorundadır.

Kişisel koruyucu ekipman PPE, hayati tehlike arz eden yaralanmaları mümkün olduğunca önlemeye yardımcı olur. Eksiksiz bir ekipman seti ceket, pantolon, eldiven, güvenlik ayakkabısı ve yüz siperi de dahil olmak üzere baş korumasından oluşur. Tüm malzemeler aleve ve ısıya dayanıklı, yalıtkan olmalı ve cildi tamamen kaplamalıdır.

Çalışanlarınıza ark hatalarına karşı mümkün olan en iyi korumayı sağlayan ekipmanı sağlayın.

Contact

Sorunuz var mı? Bize Ulaşın

DEHN Türkiye

Telefon: +49 9181 906 1750

İndirilenler

Burada, rüzgar enerjisi sistemlerinin korunmasına ilişkin mevcut teknik raporlar, broşürler, el ilanları vb. hakkında eksiksiz bir genel bakış bulacaksınız.

back to top