Electric battery storage systems
DEHN elektrikli batarya depolama sistemlerini korur

Elektrikli batarya depolama sistemlerini koruyun

Batarya depolama sistemleri, PV sistemleri tarafından üretilen fazla enerjiyi depolar ve gerektiğinde bunu tekrar şebekeye besler. Bu, güç kaynağı şebekesindeki dalgalanmaları ve pik yükleri dengeler.

Dalgalanmalar, doğrudan yıldırım çarpmaları akü depolama sisteminizi riske atar.

Yıldırım deşarjı, yükleme ve boşaltma işlemi için gerekli olan hassas elektronikleri tehlikeye atar. Meydana gelen dalgalanmalar genellikle takılı olan elektronik bileşenlerin dielektrik dayanımını kat kat aşar. Şebekeyle ilgili voltaj pikleri de elektronik ekipmanlara zarar verebilir.

Aslında, zincirdeki tek bir kusurlu bileşen tüm batarya depolama sisteminin arızalanmasına neden olabilir. Operatör bu durumda sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmek için başka sistemlere başvurmak zorunda kalır. Bu ise çok maliyetli bir süreçtir.

Pahalı bakım ve onarım işlerini en aza indirin. Özelleştirilmiş bir yıldırım ve aşırı gerilim koruma konsepti ile depolama sisteminizin kullanılabilirliğini koruyun. 

Electric battery storage systems
Electric battery storage systems

VARTA örnek uygulaması

Electric battery storage systems
Sample application VARTA

Daima işlevsel

Depolama tesisleri ile birlikte PV sistemler giderek daha fazla kullanılmakta ve sahada üretilen PV enerjinin daha yüksek bir oranının kullanılmasını mümkün kılmaktadır.

Yıldırımın doğrudan ve dolaylı etkilerinin yanı sıra geçici aşırı gerilimler tüm sistemin kullanılabilirliğini ve ekonomik verimliliğini tehlikeye atmaktadır.

Profesyonel, entegre bir koruma konseptini tercih edin ve tek bir kaynaktan maksimum güvenlik elde edin.

back to top