Software DEHNsupport Toolbox
DEHNsupport Toolbox Yazılımı

Yıldırımdan korunma sistemlerinin dijital planlaması

Kapsamlı bir yıldırım ve aşırı gerilim koruma sisteminin profesyonel planlaması ve gerçekleştirilmesi oldukça karmaşık olabilir. Her şeyden önce, çoğu insanın günlük olarak uğraştığı bir konu değildir.

Elektrik planlama mühendisleri, yıldırımdan korunma sistemleri kurucuları ve elektrikçiler için bir yazılım olan DEHNsupport Toolbox'taki çeşitli hesaplama programlarıyla planlamayı kolaylaştırın.

4 modül, yapılar için potansiyel riski değerlendirmenize yardımcı olur

Bir risk analizi oluşturursunuz ve yalnızca gerekli ayırma mesafelerini değil, aynı zamanda hava sonlandırma çubuklarının ve toprak elektrotlarının uzunluğunu da hesaplarsınız. Projeniz için uygun koruyucu cihazlarla birlikte net bir şekilde düzenlenmiş bir plan elde edersiniz.

Contact

Sorunuz var mı? Bize Ulaşın

DEHN Türkiye

Telefon: +49 9181 906 1750

Hangi modüle ne için ihtiyacım var?

IEC 62305-2 Sürüm 1 ve 2'ye dayalı risk yönetimi

DEHN Risk Aracı ile bir risk analizi oluşturun. Binanın özelliklerini ve amacını dikkate alarak binalara veya yapılara yönelik potansiyel riski değerlendirin. Riski azaltmak için burada özel koruma önlemleri alınabilir.

Uluslararası bağlamda bir risk analizi için, ülkeye özgü standartlar ve yönetmelikler ve ilgili hesaplama değerleri temelinde planlama yaparsınız.

Ayırma mesafesini hesaplayın

DEHN Mesafe Aracı ile düğüm analizine dayalı hesaplamaları kullanarak standartlara uymak için doğru ayırma mesafesini belirlersiniz.

Zamandan ve emekten tasarruf etmeniz için farklı bina takımyıldızları için şablonlar mevcuttur.

Hava terminasyon çubuklarının uzunluğunu hesaplayın

DEHN Hava Terminasyon Aracı ile IEC 62305-3'e göre LPS sınıfına bağlı olarak hava terminasyon çubuklarının uzunluğunu hesaplayabilirsiniz.

Korunan bölgelerin boyutları, hava terminasyon çubuğunun yüksekliğine bağlı olarak hesaplanır.

Toprak elektrotlarının uzunluğunu hesaplayın

DEHN Topraklama Aracı ile toprak elektrodunun türünü ve toprak direncini dikkate alarak gerekli toprak elektrodu uzunluğunu hesaplarsınız.

Contact

Sorunuz var mı? Bize Ulaşın

DEHN Türkiye

Telefon: +49 9181 906 1750

back to top